previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider
  

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Dzień Kombatanta w ZSM – E

Dzień Kombatanta w ZSM – E

Opublikowano: 08-09-2017

8 września 2017 r. w Zespole Szkół Mechaniczno – Energetycznych w Olsztynie miało miejsce ważne wydarzenie, podczas którego uroczyście świętowano Dzień Kombatanta. Szkoła miała zaszczyt gościć ludzi, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o wolność Polski. Swoją obecnością zaszczycili gospodarzy spotkania: p. płk Marcin Kus – prezes Zarządu Warmińsko – Mazurskiego Okręgu Związku Kombatantów RP, p. kpt Mieczysław Pożarski, p. kpt Franciszek Roganowski, p. kpt Stanisław Rusowicz, p. por. Edward Róg, p. prof. UWM płk Andrzej Piątek – przedstawiciel Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ oraz Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, a także p. Alfons Kułakowski reprezentujący środowisko Sybiraków.
W wydarzeniu wzięli również udział zaproszeni goście: dyrektor Biura Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Pani Agnieszka Warakomska – Poczobutt oraz doradca Wojewody Pan Mateusz Mickiewicz, prezes Ligi Ochrony Przyrody Pan Tadeusz Pampuch, reprezentująca poliklinikę MSWiA w Olsztynie Pani Beata Deka, a także przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Pani Małgorzata Bojarowska.
Spotkanie miało podniosły charakter. Ważnym jego elementem był wykład p. płk Marcina Kusa skierowany do dzieci i młodzieży uczestniczących w wydarzeniu. W czasie wykładu wybrzmiało bardzo wyraźnie to, jak ważne jest budowanie relacji pomiędzy pokoleniem kombatantów i pokoleniem najmłodszych Polaków. Daje to szansę na przekazywanie młodym najważniejszych wartości, które muszą być pielęgnowane po to, żebyśmy potrafili jako naród tworzyć prawdziwą wspólnotę i nie zapominając o przeszłości, byli dziś dobrymi Polakami.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny p. Hanny Niemira, która oprócz tego, że jest wieloletnim nauczycielem naszej szkoły, od ponad 20 lat związana jest z olsztyńską chóralistyką.
W drugiej części spotkania dzieci z przybyłych przedszkoli , uczniowie szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna mieli możliwość uczestniczenia w blokach edukacyjnych przygotowanych przez przedstawicieli współpracujących z ZSM –E instytucji takich jak: LOP, Poliklinika MSWiA czy Komenda Wojewódzka Policji.
Inicjatorem całego przedsięwzięcia był p. Zbigniew Majchrzak – prezes Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela, którego nowatorskie działania wynikają z głębokiego przekonania, że budowanie więzi pomiędzy najstarszym i najmłodszym pokoleniem Polaków jest wartościowe i służy Polsce. Zorganizowaniem spotkania na terenie ZSM –E zajęły się współpracujące z p. Zbigniewem Majchrzakiem: p. Elżbieta Świerkocka, p. Agnieszka Wirchanowiczi p. Zygmunt Piotrowicz a także wicedyrektor szkoły pani Katarzyna Chamerska. Nieoceniona była pomoc uczniów, których zaangażowanie dowodzi tego, że młodym ludziom nieobce są dziś wartości obywatelskie i patriotyczne.

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon   tel.: (89) 533 52 55

fax   fax.: (89) 533 52 55

mail   szkola@zsmeolsztyn.pl

adres   Al. M. J. Piłsudskiego 61


 Warsztaty szkolne:

telefon   tel.: (89) 533 52 43

fax   fax.: (89) 533 52 43

mail   warsztaty@zsmeolsztyn.pl

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider