previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider
  

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Finał cyklu Zawodowcy z Olsztyna

Finał cyklu Zawodowcy z Olsztyna

Opublikowano: 23-04-2018

23 kwietnia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej „Urania” odbył się finał cyklu „Zawodowcy z Olsztyna”.
Przez osiem tygodni Telewizja Regionalna ReTV przedstawiała ofertę olsztyńskich szkół zawodowych w tym Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Widzowie mieli możliwość obejrzeć rozmowę w studiu telewizyjnym z dyrektorem szkoły panią Ewą Kaliszuk i przedstawicielem uczniów Mateuszem Rogowskim na temat szkoły – jej oferty edukacyjnej, walorów, korzyści z wyboru. W kolejnych dniach pokazywane były relacje z zaprzyjaźnionych ze szkołą zakładów pracy – Michelin Polska S.A. i Zakładu Handlowo-Usługowego Zygmunt Żarna. Na koniec zaprezentowano materiał przedstawiający codzienne, szkolne życie ucznia olsztyńskiego „Energetyka”.
Finał cyklu „Zawodowcy z Olsztyna” przybrał formę targów szkół zawodowych, na które dyrektorzy szkół zawodowych i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna zaprosili uczniów gimnazjów, szkół podstawowych oraz ich rodziców i nauczycieli. Gośćmi honorowymi prezentacji oferty szkół byli: Prezydent Olsztyna pan Piotr Grzymowicz oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty pan Krzysztof Marek Nowacki.
Stoisko Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych i jego oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019 cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzającej tego dnia halę „Uranię” młodzieży. Młodych ludzi coraz bardziej interesuje nauka w technikum, które nie tylko daje możliwość zdobycia matury i dalszego rozwoju na uczelni wyższej, ale również daje zawód – a w przypadku ZSM-E w Olsztynie, szkoły uczącej w branżach związanych z energią i maszynami, są to zawody niezwykle atrakcyjne na rynku pracy, dające absolwentom satysfakcję finansową i duże możliwości samorealizacji i rozwoju.

Ofertę ZSM-E prezentowali:
Nauczyciele: Katarzyna Chamerska, Elżbieta Świerkocka, Sylwia Narbut, Wiesław Stępniak, Jacek Pikora, Grzegorz Zasadowski, Zygmunt Piotrowicz, Piotr Konarzewski
Uczniowie: Łukasz Dziekoński, Mariusz Pietrzak, Maciej Ziemak, Radosław Bartoszek, Jakub Kolberg, Pascal Danielak, Dawid Robinson, Karol Lusnia i Krystian Jaśkiewicz.

Zobacz zdjęcia w galerii: http://www.zsmeolsztyn.pl/galeria/zawodowcy-z-olsztyna-final-23-04-2018/

 

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon   tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax   fax.:

mail   szkola@zsmeolsztyn.pl

adres   al. M.J.Piłsudskiego 61


 Warsztaty szkolne:

telefon   tel.:

fax   fax.:

mail   warsztaty@zsmeolsztyn.pl

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider